NOVINKY klikni ZDE

Narozena ve znamení blíženců. Její bydliště je všudypřítomné.

Jana Tesaříková, fotografie pořízena fotografem Jiřím Veselým, možnost volného stažení k dalšímu užití pro účel prezentace osoby Jany Tesaříkové na jiných webových portálech a sociálních sítí.Vztahuje se pouze na tuto fotografii.

Své výtvarné činnosti se aktivně začala věnovat od roku 2007, kdy začala navštěvovat Lidovou konzervatoř v Ostravě pod vedením paní Mgr. Petry Balnarové. Tříleté studium zakončila „Absolutoriem“, opravňující k vyučování v zájmových kulturních organizacích. Poté navštěvovala ateliér paní Jany Smékalové.

 

Tvorba je často zaměřena a inspirována jejími pocity a jí samotnou. Obrazy mají v pozorovateli vyvolat nekonečný chod myšlenek. Otázky, na které nelze najít odpověď. Emoce obrazů se dotknou NITRA každého z nás.

Svou první výstavu měla v roce 2010 v Občanském sdružení Maryška Bohumín pod názvem ERROR. Tato výstava byla spojena s tvorbou fotografa Petra Kišky. V roce 2011 proběhla další, již samostatná výstava v prostorách Galerie Maryčka v Havířově. Výstava nesla jméno Nitro. Další výstava proběhla v roce 2013 v klubu Atlantik v Ostravě pod názvem Temnota Nitra. Další společná výstava Havířovských výtvarníků v PROSINCI 2014 trvající do LEDNA 2015 pod názvem HVS 2014, v KD Leoše Janáčka v Havířově.

Po dlouho odmlce, se Jana rozhodla opět vystavovat a její první výstava v Praze spojená s dalšími umělci nesla jméno Řád chaosu, která byla v galerii ve vinotéce na Truhlářeské ulici. Proběhla v listopadu 2016 a další vystavovatelé byli Jiří Motl, Vladimír Kočička a Zdenka Bočarova. Další výstava byla v lednu 2017 pod jménem Kouzelný svět  v Atriu městské radnici Milovice. Zde společně s umělcem Petrem Viznerem předvedla nejen své obrazy, ale také již fotografie. Další výstava v Cafe de flore v Milovicích s výtvarnickou skupinou Řád chaosu s názvem výstavy Říje fantazie a následně další v Praze v Galerii Nora s názvem Proměnlivost vnímání. 

Další -

Café alternatif - Světlo stínů - společná výstava s Řádem chaosu

Galerie a vinotéka U Milenky - Mršina - společná výstava s Řádem chaosu

Galerie a vinotéka U Milenky - Obrazy duše - samostatná výstava

 

 

Několik její fotografii bylo využito pro reklamní účely pro kosmetickou fa. Balzamiss. Dále jedna ze zajímavých fotek byla vybrána do tisku v časopise Příroda. V soutěžích na ewrc.cz se zůčastnila párkrát fotosoutěže a podařilo se jí i dostat na přední příčky. 

Několik fotografií bylo využito pro titulní stranu časopisu  Národní pojištění.

 

Pěkný den Vám všem :)

 

 

Veškerá její díla jsou, prozatím také ke shlédnutí, na blogu  www.mortisha123.blog.cz , brzo budou všechna i zde na www.janatesarikova.cz .